tantany

Podziękowania z Kambodży

Za oknem od kilku dni polska złota jesień. W Kambodży w tym czasie bez zmian – żar leje się z nieba, 30 stopni celsjusza jak donosi nasz przyjaciel z wioski pod Phnom Penh – Kim. Tymczasem mała zmiana nastąpiła w wiosce i w szkole, którą prowadzi Kim. Dzięki zbiórce, którą zrobiliśmy udało się… wybudować łazienkę dla rodziny kima i dzieci przychodzących na lekcje. Tak jak pisaliśmy – jest ich ponad 100 i jeżeli któreś poczuje potrzebę to… albo w krzaki za domem albo przez dom do łazienki (użycie tego słowa w europejskich warunkach mogłoby być uznane za nadużycie semantyczne – sami zobaczcie na zdjęciach) w domu Kima.
Teraz sytuacja się poprawia także dzięki projektowi „łazienka” i Wam. Kim wszelkie działania ubiera w projekty: projekt naprawy dachu w biednej rodzinie, projekt kupienia roweru dla dziecka, które musi dojeżdżać do szkoły do sąsiedniej wsi, projekt wyżywienia, ubrania 10 dzieci w ciągu roku szkolnego. Tak samo było z łazienką.

Projekt łazienka wymagał wynajęcia 2 robotników, zakupu wielkich betonów i wymurowania łazienki z dwoma toaletami. Koszt 2 robotników przez prawie 10 dni to 140 USD (70 USD na robotnika na 10 dni pracy czyli nietrudno policzyć stawkę za cały miesiąc… ).
Całość materiałów potrzebnych do wybudowania takiej budowli to $875 . Kim chciał przesyłać raport, sprawozdanie, rachunki – uznaliśmy, że to niekonieczne. Wspólnymi siłami udało się nam zebrać 400 USD – wielkie dzięki dla wszystkich, którzy pomogli przesyła nie tylko Kim, ale także dzieci. Uśmiech na ich twarzach może świadczyć, że pieniądze trafiły w dobre ręce.
Więcej zobaczcie na zdjęciach.

Bardzo dziękujemy!

Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć co u Kima i dzieci możecie to zrobić na stronie:
https://helpingkidsinpreahsbat.wordpress.com
https://www.facebook.com/kim.ny.77

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *